Instagram'da Nasıl Büyürüm ?

Instagram'da Nasıl Büyürüm ?

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, bugün değeri 100 milyar doları dahi geçmiş dev bir sosyal medya sitesi. Öyle ki artık Facebook'un dahi yerini alabilecek potansiyele ulaşabildi diyebiliriz. Ünlü isimlerin rağbet göstermesi, pratik ve kullanışlı olması gibi özellikler sayesinde, Instagram'ın hayatımızda uzun bir süre daha yer alacağını söyleyebiliriz.

Bu mecraya yeni giriyorsanız, 0 takipçi ile Instagram hayatınıza başlayacaksınız. Paylaştığınız fotoğrafları kimsenin görmüyor olması, oldukça can sıkıcı olabilir. Fakat üzülmenize gerek yok, bugünkü yazımızda sizlere Instagram hesabınızı en kısa zamanda nasıl büyütebileceğinizin yollarını aktaracağız. Bu büyüme de doğal olarak paylaşımlarınıza gelen beğenilerin ve yorumların artmasını sağlayacaktır. İşte Instagram hesabı nasıl büyütülür ve nasıl takipçi arttırılır sorularının 6 etkili cevabı.

 

1 - #Hashtag 

 

Hashtag

Instagram algoritmasının bel kemiği # ile başlattığımız Hashtagler yani etiketlerdir. Herkesin eklediği 'komik', 'video', 'mizah' gibi etiketler yerine, daha yaratıcı kombinasyonlar bulun. Kitlenizi iyi tanıyın ve neler arayabileceklerini tahmin edin, kendinizi onların yerine koyarak düşünmeye çalışın. Etkili bir Hashtag kullanımı, kitleye yönelik hazırlanmış kaliteli Instagram sayfalarına olumlu etki yapmaktadır.

 

2 - Konsept Belirleyin

Konsept

Sizinle aynı konsepte sahip ve özellikle popüler olan Instagram sayfalarını mercek altına alın. Örnek vermek gerekirse; Bir burger sevdalısı iseniz ve sürekli burger fotoğrafları paylaşıyorsanız, burger ile alakalı ön planda olan sayfaların paylaşımlarını beğenin ve altına mantıklı yorumlar atın. Bir süre sonra o kitleye ilgisi olan kişilerin, sayfanızı fark ettiğini ve kendilerinin gelip takipçi olduğunu fark edeceksiniz

 

3 - Takibe Takip İşe Yarıyor

Takip et

Takibe takip, işe yarayan bir yöntemdir fakat tek bir şartla. O da yine bir üst maddede belirttiğimiz kitle meselesi. Takibe takip yapacağınızı, kitlenize uygun büyük sayfaların paylaşımları altına, yorum şeklinde bırakın. Sizi takipten çıkarmayan hiç kimseyi de, takipten çıkarmamaya özen gösterin.

Çok fazla kişiyi takip etmeniz, bir süre sonra gerçekten ilginiz olan kişilerin paylaşımlarını görmemenize sebep olabilir. O nedenle o kişilerin bildirimlerini açmayı da ihmal etmeyin.

 

4 - Destek Gruplarına Katılın

Büyümek

Çok az kişinin bildiği bu durum, Instagram sayfa büyütmenin en etkili yöntemlerindendir. Facebook'ta bulunan Instagram sayfa büyütme gruplarına üye olun. Sayfanız grup desteği ile çok hızlı bir şekilde büyüyecektir.

 

5 - Beğendiğiniz Hesapları Takip Edin

Takip Et

Spam yapmayan ve gerçekten kaliteli paylaşımları bulunan küçük hesapları takip edin. Hatta o hesabın bir paylaşımının altına, geri takip talep edin. Bu sayede hem takipçiniz artar, hem de gerçekten iyi hesaplar tarafından takip edilmiş olursunuz. Bu durum, hesabınızın kapatılma ihtimalini de düşürecektir.

 

6 - Hedefiniz 'Keşfet' Olsun

Keşfet

 

Aktiviteniz arttıkça, Instagram algoritması bunu keşfedecek ve diğer kullanıcıların da keşfetmesi adına, uygulamanın en popüler alanı olan 'Keşfet' bölümüne paylaşımlarınızı ekleyecektir. İşte bu noktadan sonra, takipçilerin yağmur gibi yağdığını göreceksiniz. Bu aşamaya gelebilmek adına düzenli paylaşım yapmak çok önemli, belirli bir programınız olsun ve bu programdan şaşmayın.

Hesabınızı yönetirken sanki 1 milyon kişi tarafından takip ediliyormuş gibi sistemli çalışın, ancak bu sayede ileride gerçek  bir fenomen olabilirsiniz.

 

Önerilen Yazılar
Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?

Çoğu kişinin halihazırda birden fazla sosyal ağda profili vardır. Ayrıca,....

Instagram’dan para kazanmanın en etkili yolları

Instagram’dan para kazanmanın en etkili yolları

Instagram son yıllarda hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.....

Instagram'da Nasıl Büyürüm ?

Instagram'da Nasıl Büyürüm ?

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram, bugün değeri 100....

© 2020 Sanal Kumbaram | Tüm Hakları Saklıdır. Sanal Kumbaram